Klaasi termopurunemise riskid seoses aknakatete ja lisakiledega

(Ja nende riskide maandamine…)

Ilus, kena suvepäev või kevadhommik, päike paistab aknast (või uksest) sisse ja korraga kostub klaasist "krõps" ning sellele ilmub pragu või lausa mitu. Tootja poole pöördunud inimene kuuleb vastust: "See on termopurunemine..."

Ära viska raha aknast välja!

Välekil on tuli!

Nottingham - InglismaaSee hüüatus on pärit ajast, mil televiisorist nähtud kodumaine nukufilm pakkus päriselt põnevat alternatiivi igasugusele jampsile. Minu põlvkonnale sai sellest väljend, millega tähistada mingi erilise ja vajaliku asja omamist või ka näiteks keerulise probleemi lahenduse välja mõtlemist.

Meie ettekujutus eelajalooliste inimeste eluolust on paljuski segatud fantaasia ja oletustega. Kuid fakt on see, et tule kasutamine tagas meie ammustele esivanematele edu. Energia kasutamine on teinud võimalikuks elamise niivõrd kõrgetel laiuskraadidel, kus täna asume. Huumoriga pooleks võiks inimkonna arengut kujutleda liikumisena põõsastikust koopasse, koopast onni, sealt edasi majja.

Aknad "higistavad"

kondents 001Miks tekib akna pinnale kondents? Aknad higistavad...

Kondenseerumine on füüsikaline nähtus, mis tekib temperatuuri langemisel allapoole kastepunkti. Õhus on reeglina alati mingil määral veeauru. Kui temperatuur nii õhus kui esemetel ei ole kastepunktist madalam, siis kondensaati ei teki.

Energiasääst

Kui palju on võimalik raha kokku hoida vahetades vanad aknad uute vastu? Lihtne küsimus, millele paraku ei ole lihtsat vastust. Vaata artiklit lähemalt, et näha, kuidas uued aknad võimaldavad energiat säästa.

Vitraažklaasid

Lae alla Vitraažklaaside infoleht; 2.2 MB, pdf

 

Klassikaline vitraaž

Klassikaline vitraaž on kõige vanem vitraažitehnika, mis on ajas vähe muutunud. Klassikalist vitraaži on kõige parem kirjeldada väljendiga „nagu kirikus”. Tehnikas kasutatakse värvilisi vitraaži klaase, kus iga tükk on eraldi klaasist välja lõigatud. Tükid seotakse omavahel H-kujulise tinast profiiliga. Kui vitraaž on kokku pandud joodetakse tinaprofiil üle. Klassikaline vitraaž sobib hästi geomeetriliste mustrite jaoks. Soovitame klassikalist vitraaži kasutada restaureerimiste puhul ja vanades ajaloolistes hoonetes.

 

Klaaspakett

Viking Window akende ja uste klaasimisel kasutatakse klaaspakette. Klaasitööstus on tänapäeval arenenud tasemeni, kus 2-kordse klaaspaketi soojusjuhtivus on tasemel 1,1 W/m2K ja 3-kordse klaaspaketi soojusjuhtivus on tasemel 0,50...0,70 W/m2K.

SGG Baltiklaasi infovoldik klaaside kohta (PDF)

Viimistlus

little bit of colors 2016 200pxVastavalt tellija soovile puit kas värvitakse või toonitakse ja lakitakse. Viking Window kasutab vesialuselisi Teknos OY tööstulikke puidu viimistlusmaterjale. Teknos OY-l on koostöökogemus aknatööstusega alates 1978.a.

Puit - kvaliteetne toormaterjal

Puitpinnad ja -detailid

Taastuvat loodusvara puitu on kasutatud akende ja uste valmistamisel aastasadu. Viking Window on oma tootmises selle iidse idee teostanud lihtsalt uudse tehnoloogia abil.

Keskkonnasäästlik tootmine

Soovime, et kliendi rahulolu ja toodangu hea kvaliteet ei sünniks keskkonna arvelt.

Tootmisel kasutame üht kõige keskkonnasäästlikumat taastuvat materjali – puitu. Ka muude materjalide valikul oleme eelistanud loodussäästlikke võimalusi, nt. vesialuselisi liime, värve, peitse ja lakke. 2005. aasta suvel omistati Viking Window´le keskkonna-juhtimissüsteemi ISO 14001 sertifikaat.

Kvaliteedijuhtimissüsteem

Aknatootmise standardid

Viking Window juhindub akende ja uste valmistamisel Taani aknatootjate liidu tehnilistest normatiividest (DVC Technical Requirements). Samuti on meie tootmine sertifitseeritud Norra Uste ja Akende Kontrolli (NDVK - Norsk Door og Windus Kontrol) reeglite järgi. Seega võime kindlad olla, et meie tootmine järgib Põhjamaade parimat avatäidete tootmise traditsiooni ja kasutame parimat oskusteavet.

Kvaliteet

Viking Window AS eesmärgiks on tagada oma klientide rahulolu ettevõtte poolt pakutavate teenuste ja toodetega. Oleme esimene ISO 9001 kvaliteedijuhtimissüsteemi juurutanud puitakende tootja Eestis.

Meie märksõnadeks on kliendikesksed lahendused, 5 aastat garantiid, lühikesed tarneajad.

Erinevad uksetüübid

Uksed saab jagada erinevateks tüüpideks lähtuvalt kasutuskohast, ukselehtede arvust ja ukselehe materjalist.

Kilpukse mudelid

Kilpukse leht (avatav osa uksest) valmistatakse spetsiaalsest soojustusega uksetoorikust, mille mõlemal küljel on mitmekihiline spoon koos niiskustõkkega. Tänu arenenud CNC puidutöötlustehnoloogiale on võimalik freesida ukse pinnale erinevaid mustreid ja lõigata klaasiavasid.

 
 

Küsi pakkumist

Sikuta ja lase lahti failid siia või lae üles

Kirja saates annan nõusoleku oma kontaktandmete jagamiseks Viking Window AS müügiesinduse töötajatele.

Tutvu meie Andmekaitse ja privaatsustingimustega!

Tere tulemast meie esindusse!

Viking Window AS
Mäo 72751 Järvamaa
viking@viking.ee
Tel. +372 384 8900
Faks +372 385 3027

Kõik kontaktid